Кралицата Летиција шармантна во црвено покрај кралот Фелипе и ќерките на семеен одмор на Мајорка
Почетна » Новости » Мода » Кралицата Летиција шармантна во црвено покрај кралот Фелипе и ќерките на семеен одмор на Мајорка

Кралицата Летиција шармантна во црвено покрај кралот Фелипе и ќерките на семеен одмор на Мајорка

Шпанското кралско семејство во моментов се релаксира и ужива во Палма де Мајорка.

Кралицата Летиција изгледаше шармантно додека се упатуваше во посета на музејот Fray Junipera Serra museum со кралот Фелипе и двете ќерки. 47-годишната поранешна новинарка носеше црвен фустан од Adolfo Dominguez и еспадрили од Uterque, додека принцезите Софија и Леонор носеа облека од Mango и Zara.

Шпанското кралско семејство Шпанското кралско семејство Шпанското кралско семејство

13-годишната Софија чекореше со помош на патерица поради пресна повреда на коленото, а нејзината 14-годишна сестра Леонор ѝ помагаше полесно да се движи.

Шпанското кралско семејство Шпанското кралско семејство Шпанското кралско семејство Шпанското кралско семејство Шпанското кралско семејство Шпанското кралско семејство Шпанското кралско семејство

Летиција и Фелипе се во брак од 2004 година.

Шпанското кралско семејство Шпанското кралско семејство Шпанското кралско семејство Шпанското кралско семејство Шпанското кралско семејство

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8654 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.