Кралицата Летиција префинета дама со црнo-златен стајлинг и лажен боб
Почетна » Новости » Мода » Кралицата Летиција префинета дама со црнo-златен стајлинг и лажен боб

Кралицата Летиција префинета дама со црнo-златен стајлинг и лажен боб

Кралицата Летиција и кралот Фелипе беа специјални гости на доделувањето на наградата „Francisco Cerecedo“ во Мадрид.

На церемонијата, на која Филипе му го врачи реномираното признание на професорот Хавиер Серкас, шпанската кралица изгледаше префинето во црно-златна комбинација.

Елегантниот фустан е од актуелната колекција на Dries Van Noten.

Кралицата Летиција и кралот Фелипе Кралицата Летиција и кралот Фелипе

Стајлингот на Летиција беше надополнет со модни додатоци од Magrit, а косата ѝ беше собрана да имитира фризура „боб“.

Кралицата Летиција и кралот Фелипе Кралицата Летиција и кралот Фелипе Кралицата Летиција и кралот Фелипе Кралицата Летиција и кралот Фелипе Кралицата Летиција и кралот Фелипе Кралицата Летиција и кралот Фелипе Кралицата Летиција и кралот Фелипе Кралицата Летиција и кралот Фелипе Кралицата Летиција и кралот Фелипе Кралицата Летиција и кралот Фелипе

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6856 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“