Кралицата Летиција прекрасна во фустан од еко колекцијата на H&M во Кралската палата во Стокхолм
Почетна » Новости » Мода » Кралицата Летиција прекрасна во фустан од еко колекцијата на H&M во Кралската палата во Стокхолм

Кралицата Летиција прекрасна во фустан од еко колекцијата на H&M во Кралската палата во Стокхолм

Кралицата Летиција и кралот Фелипе се во официјална посета на Шведска.

На вториот ден од нивната турнеја, тие присуствуваа на гала вечера во Кралската палата во Стокхолм, каде беа дочекани од кралицата Силвија, кралот Карл Густаф, принцезите Софија и Викторија и принцовите Карл Филип и Даниел.

Како и секогаш, Летиција изгледаше прекрасно во фустан од еколошката колекција на H&M и блескава тијара на главата.

Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција

Креацијата е модифицирана верзија од онаа која принцезата Викторија ја носеше на фотографиите направени во повод 10-годишнината од нејзиниот брак со принцот Даниел.

Кралицата Летиција Кралицата Летиција

На гала вечерата, принцезата Викторија носеше цветна креација од Frida Jonsvens, додека Софија избра бел фустан од Safiyaa.

Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 74%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 5922 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.