Кралицата Летиција и кралицата Максима стилски беспрекорни на церемонија кај кралицата Елизабета
Почетна » Новости » Мода » Кралицата Летиција и кралицата Максима стилски беспрекорни на церемонија кај кралицата Елизабета

Кралицата Летиција и кралицата Максима стилски беспрекорни на церемонија кај кралицата Елизабета

Денеска, кралицата Елизабета II ги угости кралот Фелипе и кралицата Летиција и кралот Вилем-Александар и кралицата Максима.

На церемонијата по повод одликувањето на кралевите со титулата „Knight of the Garter“, шпанската кралица беше облечена во црно-бела комбинација од брендот Cherubina.

Кралска церемонија

Додека блескаше во отмен пастелен стајлинг, холандската кралица со гордост го гледаше својот сопруг.

Кралска церемонија

Војвотката Кетрин, војвотката Камила и принцовите Вилијам и Чарлс беа дел од свеченоста.

Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија Кралска церемонија

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3349 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“