Која е бојата на 2014 година?
Почетна » Новости » Мода » Која е бојата на 2014 година?

Која е бојата на 2014 година?

„Radiant Orchid“ е бојата која ќе ја одбележи 2014 година. Нежната пурпурна нијанса која е карактеристична за енигматичната орхидеја ќе ја замени смарагдно зелената која беше издигната на пиедестал оваа година.

Radiant Orchid

„Како волшебна хармонија од циклама, пурпурни и розови подтонови, Radiant Orchid инспирира самодоверба и шири голема радост, љубов и здравје“ – изјавува Леатрис Ајсмен, извршен директор во Pantone.

Radiant Orchid Radiant Orchid Radiant Orchid Radiant Orchid Radiant Orchid Radiant Orchid

Pantone е една од најголемите компании за производство на бои, а позната е по својот систем за стандардизација на боите.

Колоритна историја

Колоритна истаорија

Ви се допаѓа ли изборот?

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9294 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.