Која е бојата на 2014 година?
Почетна » Новости » Мода » Која е бојата на 2014 година?

Која е бојата на 2014 година?

„Radiant Orchid“ е бојата која ќе ја одбележи 2014 година. Нежната пурпурна нијанса која е карактеристична за енигматичната орхидеја ќе ја замени смарагдно зелената која беше издигната на пиедестал оваа година.

Radiant Orchid

„Како волшебна хармонија од циклама, пурпурни и розови подтонови, Radiant Orchid инспирира самодоверба и шири голема радост, љубов и здравје“ – изјавува Леатрис Ајсмен, извршен директор во Pantone.

Radiant Orchid Radiant Orchid Radiant Orchid Radiant Orchid Radiant Orchid Radiant Orchid

Pantone е една од најголемите компании за производство на бои, а позната е по својот систем за стандардизација на боите.

Колоритна историја

Колоритна истаорија

Ви се допаѓа ли изборот?

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19989 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?