Колинда Грабар-Китаровиќ вистинска дама во темносин фустан на средби со лица со Даунов синдром и германскиот претседател
Почетна » Новости » Мода » Колинда Грабар-Китаровиќ вистинска дама во темносин фустан на средби со лица со Даунов синдром и германскиот претседател

Колинда Грабар-Китаровиќ вистинска дама во темносин фустан на средби со лица со Даунов синдром и германскиот претседател

Колинда Грабар-Китаровиќ повторно привлече бран комплименти со едноставен стајлинг кој зрачи со елеганција.

Хрватската претседателка вчера се сретна со лица со Даунов синдром од Загреб. Средбата беше по повод одбележувањето на Светскиот ден на лицата со Даунов синдром.

„Секое дете има право на свое детство и потполна вклученост во друштвениот и целокупниот живот, а личностите со инвалидитет заслужуваат еднаква шанса како и останатите граѓани“ - стои во пораката на Колинда.

Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ

50-годишната политичарка истиот ден го пречека германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер. За официјалната средба, таа го надополни стајлингот со брош во форма на пеперутка и бисерен накит.

Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8948 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.