Кои се најплатените супермодели и колку заработуваат?
Почетна » Новости » Мода » Кои се најплатените супермодели и колку заработуваат?

Кои се најплатените супермодели и колку заработуваат?

Форбс ја објави својата нова листа на најплатени супермодели, која и оваа година не донесе некое изненадување.

Главните фешн кралици, Жизел Бундхен и Хајди Клум, цврсто стојат на врвот, а веднаш зад нив, како и минатата година, е 37-годишната Кејт Мос.

30-годишната Жизел изминатава година заработила неверојатни 45 милиони долари, што е повеќе од двојно повеќе од заработката на Хајди Клум која се проценува на 20 милиони долари.

Десетте најплатени модели во периодот од мај 2010 до мај 2011 заработиле вкупно 112 милиони долари, односно 30% повеќе од нивната вкупна заработка минатата година.

Погледнете кои се најплатените модели во светот и колку заработуваат за нивниот шарм и убавина.

Жизел БундхенХајди КлумКејт МосАдријана ЛимаАлесандра АмбросиоДарија ВербовиЛара СтоунКаролин МарфиНаталија ВодијановаКендис Сванапул

1. Жизел Бундхен

Заработка: 45 милиони долари

2. Хајди Клум

Заработка: 20 милиони долари

3. Кејт Мос

Заработка: 20 милиони долари

4. Адријана Лима

Заработка: 13,5 милиони долари

5. Алесандра Амбросио

Заработка: 5 милиони долари

6. Дарија Вербови

Заработка: 4,5 милиони долари

7. Лара Стоун

Заработка: 4,5 милиони долари

8. Каролин Марфи

Заработка: 4,3 милиони долари

9. Наталија Водијанова

Заработка: 4 милиони долари

10. Кендис Сванапул

Заработка: 3 милиони долари

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10475 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.