Класична елеганција: Кралицата Летиција шармира во Перу
Почетна » Новости » Мода » Класична елеганција: Кралицата Летиција шармира во Перу

Класична елеганција: Кралицата Летиција шармира во Перу

Кралицата Летиција и кралот Фелипе се во тридневна официјална посета на Перу. Шпанскиот кралски пар беше пречекан во Лима од претседателот Мартин Вискара и првата дама Марибел Дијаз.

46-годишната кралица освојуваше со класична елеганција. Нејзиниот стајлинг спојуваше фустан од Каролина Ерера, обувки од Магрит и чантичка од Фурла.

Кралицата Летиција и кралот Фелипе во Перу Кралицата Летиција и кралот Фелипе во Перу Кралицата Летиција и кралот Фелипе во Перу Кралицата Летиција и кралот Фелипе во Перу Кралицата Летиција и кралот Фелипе во Перу Кралицата Летиција и кралот Фелипе во Перу Кралицата Летиција и кралот Фелипе во Перу Кралицата Летиција и кралот Фелипе во Перу Кралицата Летиција и кралот Фелипе во Перу Кралицата Летиција и кралот Фелипе во Перу Кралицата Летиција и кралот Фелипе во Перу Кралицата Летиција и кралот Фелипе во Перу Кралицата Летиција и кралот Фелипе во Перу Кралицата Летиција и кралот Фелипе во Перу Кралицата Летиција и кралот Фелипе во Перу Кралицата Летиција и кралот Фелипе во Перу Кралицата Летиција и кралот Фелипе во Перу

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 5081 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.