Класика: Војвотката Кетрин во посета на детски центар во Лондон
Почетна » Новости » Мода » Класика: Војвотката Кетрин во посета на детски центар во Лондон

Класика: Војвотката Кетрин во посета на детски центар во Лондон

Војвотката Кетрин се дружеше со деца и родители во Лондон. 37-годишната припадничка на британското кралско семејство посети детски центар за подобро да се запознае со Family Nurse Partnership, волонтерска програма која овозможува медицински сестри да посетуваат млади мајки во нивните домови.

Кетрин избра класична комбинација со црни панталони и кошула од Equipment со точкест принт.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 27%
  • 73%
Се испраќа...

(Вкупно: 885 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?