Класика: Војвотката Кетрин во посета на детски центар во Лондон
Почетна » Новости » Мода » Класика: Војвотката Кетрин во посета на детски центар во Лондон

Класика: Војвотката Кетрин во посета на детски центар во Лондон

Војвотката Кетрин се дружеше со деца и родители во Лондон. 37-годишната припадничка на британското кралско семејство посети детски центар за подобро да се запознае со Family Nurse Partnership, волонтерска програма која овозможува медицински сестри да посетуваат млади мајки во нивните домови.

Кетрин избра класична комбинација со црни панталони и кошула од Equipment со точкест принт.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6538 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“