Почетна » Новости » Мода » Кич аутфити, сексапил и по малку елеганција: Модата на MTV VMA 2023

Кич аутфити, сексапил и по малку елеганција: Модата на MTV VMA 2023

Многу доделени статуетки, плејада музички ѕвезди и неатрактивна мода го одбележаа најновото издание на видео музичките награди на MTV.

Манифестацијата, која се одржа во Њуарк, беше водена од Ники Минаж. Престижната награда „Мајкл Џексон“ отиде во рацете на Шакира додека Диди ја освои статуетката Глобална икона.

На розовиот тепих, гостинките покажаа повеќе лоши модни експерименти одошто модни хитови. Добрите пријателки Тејлор Свифт и Селена Гомез беа меѓу најдобро облечените ѕвезди, а Тинаше, Меди и Ашанти добија негативни модни критики.

Ѕирнете како изгледаа присутните на MTV VMA:

Селена Гомез

MTV VMA

Тејлор Свифт

MTV VMA

Шакира

MTV VMA

Рита Ора

MTV VMA

Оливија Родриго

MTV VMA

Свити

MTV VMA

Нели Фуртадо

MTV VMA

Тинаше

MTV VMA

Софија Карсон

MTV VMA

Ники Минаж

MTV VMA

Карди Би

MTV VMA

Емили Ратајковски

MTV VMA

Деми Ловато

MTV VMA

Доџа Кет

MTV VMA

Меган Ти Сталион

MTV VMA

Керол Џи

MTV VMA

Тифани Хадиш

MTV VMA

Анита

MTV VMA

Талија

MTV VMA

Доув Камерон

MTV VMA

Келси Балерини

MTV VMA

Клои Бејли

MTV VMA

Сабрина Карпентер

MTV VMA

Ники Хилтон

MTV VMA

Дикси Д’Амелио

MTV VMA

Џарли Д’Амелио

MTV VMA

Коко Џонс

MTV VMA

Јанг Мајами

MTV VMA

Фло Мили

MTV VMA

Ашанти

MTV VMA

Биби Рекса

MTV VMA

Меди

MTV VMA

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3456 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.