Кити Спенсер, внуката на принцезата Дијана, гламурозна во Рим
Почетна » Новости » Мода » Кити Спенсер, внуката на принцезата Дијана, гламурозна во Рим

Кити Спенсер, внуката на принцезата Дијана, гламурозна во Рим

Како заштитно лице на Bulgari, Кити Спенсер не ја пропушти ревијата на луксузниот бренд која се одржа во Рим.

На италијанската свеченост, убавата внука на принцезата Дијана изгледаше гламурозно во црна креација од Долче и Габана. Својот моден избор, Кити го надополни со блескав накит токму од Bulgari.

Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер

Следниот ден, 29-годишната Кити беше фотографирана низ улиците на Рим со својот вереник, 60-годишниот милионер Мајкл Луис.

Кити Спенсер Кити Спенсер

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 24%
  • 38%
  • 13%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 501 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.