Кендал Џенер како русокоса дефилираше со сестрите Хадид и Ирина Шајк на ревијата на Burberry
Почетна » Новости » Мода » Кендал Џенер како русокоса дефилираше со сестрите Хадид и Ирина Шајк на ревијата на Burberry

Кендал Џенер како русокоса дефилираше со сестрите Хадид и Ирина Шајк на ревијата на Burberry

Ревијата на Burberry во Лондон привлече многу славни личности од светот на модата.

Најновите креации на популарниот бренд, дизајнирани од Рикардо Тиши, беа претставени од редица модели меѓу кои и сестрите Хадид, Ирина Шајк и Кендал Џенер, која за првпат ја покажа новата боја на косата.

Burberry Burberry Burberry Burberry Burberry Burberry Burberry Burberry Burberry Burberry Burberry Burberry

Дуа Липа и Анвар Хадид од првиот ред ја проследија ревијата за сезоната пролет/лето 2020.

Burberry Burberry Burberry Burberry Burberry Burberry Burberry Burberry Burberry

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?