Кендал Џенер, Ирина Шајк и сестрите Хадид ѕвезди на ревијата на Версаче
Почетна » Новости » Мода » Кендал Џенер, Ирина Шајк и сестрите Хадид ѕвезди на ревијата на Версаче

Кендал Џенер, Ирина Шајк и сестрите Хадид ѕвезди на ревијата на Версаче

Џиџи и Бела Хадид, Кендал Џенер, Ирина Шајк и Каја Гербер негуваат блиска соработка со Донатела Версаче и беа ѕвезди на нејзината ревија во Милано.

Славните манекенки самоуверено дефилираа на пистата презентирајќи ги моделите за сезоната есен/зима 2020. За првпат во историјата на модната куќа истовремено беа презентирани женската и машката колекција како еден вид славење на еднаквоста и инклузивноста.

„Никогаш не се плашете да изразите силна гледна точка, колекцијата е за оние кои не се облекуваат за да им се допаднат на сите“ – пишуваат од Версаче, додавајќи дека моделите од женската колекција совршено ги истакнуваат „центрите на моќ“.

Кендал Џенер зачекори на пистата облечена во сребрен мини фустан со кристали.

Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче

Видеа

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3587 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?