Кежуал и шик: Модерни комбинации за есенските викенди
Почетна » Новости » Мода » Кежуал и шик: Модерни комбинации за есенските викенди

Кежуал и шик: Модерни комбинации за есенските викенди

Влегуваме во меѓусезонски период – кога истовремено летната и топлата гардероба се застапени низ стајлинзите. Сè уште ќе се забавуваме со летните фустани, но ќе им кажеме добредојде и на комфорните џемпери. Ќе се носиме и сандали, но и чизми, во зависност од времето и пригодата.

Додека полека се збогуваме со летните трендови и преминуваме кон есенски новитети во тенденциите, можностите за креирање на атрактивни комбинации се бескрајни.

За викендите, односно во најрелаксираните денови од седмицата, имаме и најмногу време да посветиме на изгледот и почесто се одлучуваме за стилски експерименти. Па, токму за тие моменти, предлагаме модна инспирација:

FashionGroupФустан Replay FashionGroupФустан Mango FashionGroupСако Mango FashionGroupМаица Mango FashionGroupФустан Mango FashionGroupФустан Mango FashionGroupЏемпер Mango FashionGroupЏемпер Mango FashionGroupФустан Mango FashionGroupКошула Mango и Здолниште Mango FashionGroupКошула Mango FashionGroupКошула Mango FashionGroupФустан Mango FashionGroupЏемпер Mango FashionGroupЏемпер Tommy Hilfiger и Здолниште Tommy Hilfiger FashionGroupЗдолниште Calvin Klein FashionGroupМаица Replay

Сите парчиња можете да ги пронајдете на онлајн продавницата на Fashion Group.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9807 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.