Каја Гербер е модерна хероина во најновата кампања на Џими Чу
Почетна » Новости » Мода » Каја Гербер е модерна хероина во најновата кампања на Џими Чу

Каја Гербер е модерна хероина во најновата кампања на Џими Чу

Каја Гербер ја сними својата втора кампања за Џими Чу. 18-годишниот модел ги презентира клучните модели од актуелната колекција.

„Џими Чу есен/зима 2019 ја слави Модерната Хероина, жена со амбиции, мотивираност и страст, која истовремено е и игрива и смела. Изградена од контрасти, таа е моќна, но и деликатна, прагматична, но и гламурозна“ - велат од брендот.

Каја Гербер Каја Гербер Каја Гербер

Сандра Чои, креативната директорка на брендот, потенцира дека колекцијата за првпат ги користи преклопените иницијали „JC“ и појаснува: „Колекцијата е за хероината Џими Чу на денешницата која го помни и го прифаќа минатото, но секогаш еволуира и се менува. Таа е динамична, разиграна и модерна.“

Каја Гербер Каја Гербер

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18596 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?