Каква мајка, таква ќерка: Колоритна колекција за мајки и нивните принцези од Долче и Габана
Почетна » Новости » Мода » Каква мајка, таква ќерка: Колоритна колекција за мајки и нивните принцези од Долче и Габана

Каква мајка, таква ќерка: Колоритна колекција за мајки и нивните принцези од Долче и Габана

Во последно време, многу мајки се стремат да го усогласат својот изглед со нивните ќеркички, а Доменико Долче и Стефано Габана го искористија овој тренд за да создадат колекција наменета токму за мајките и нивните мали принцези.

Колекцијата „Mini Me“ се состои воглавно од фустани, здолништа и маички со цветни и морнарски принтови.

Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана

Но, Долче и Габана не застанаа тука. Тие создадоа е машка „Mini Me“ колекција за татковци и синови, како и складни модели за целото семејство.

Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана Колекција „Mini Me“ од Долче и Габана

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8545 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.