Италијанската убавица Кјара Каркано блесна на црвениот тепих во Венеција со накит Rebecca кој може да се најде и во Македонија
Почетна » Новости » Мода » Италијанската убавица Кјара Каркано блесна на црвениот тепих во Венеција со накит Rebecca кој може да се најде и во Македонија

Италијанската убавица Кјара Каркано блесна на црвениот тепих во Венеција со накит Rebecca кој може да се најде и во Македонија

Ѕвездено море од славни личности го разубавува Филмскиот фестивал во Венеција. Меѓу дамите кои дефилираа на црвениот тепих беше и италијанската убавица Кјара Каркано.

Пред прикажувањето на италијанско-францускиот филм „Martin Eden“, 27-годишната Instagram ѕвезда, позираше пред многубројните фоторепортери во софистициран фустан од Beatrice b. од италијанската модна куќа Plissè spa, која е синоним за автентичноста и италијанскиот вкус и врвен стил повеќе од триесет години.

Во нејзиниот стајлинг, гламурот беше интензивиран од модернистичкиот накит Rebecca. Впечатливите парчиња се дел од колекцијата „Skyline“, која од неодамна пристигна во продажниот салон на Rebecca во ТЦ Рамстор во центар.

Кјара Каркано Кјара Каркано Кјара Каркано Кјара Каркано Кјара Каркано

И на црвениот тепих по повод премиерата на „Happy Birthday“, популарниот модел носеше накит од истата колекција.

Кјара Каркано Кјара Каркано Кјара Каркано Кјара Каркано Кјара Каркано Кјара Каркано

„Skyline“ го отсликува оригиналниот моден ДНК на брендот Rebecca, со своите остри геометриски форми и рачното финиширање со diamond-cut техниката. Јасните исечоци ја разликуваат оваа нова колекција наменета за жените што сакаат да остават најдобар прв впечаток и да се осигураат дека сите погледи би биле вперени кон нив!

Цените на колекцијата „Skyline“ се движат од 2.418 денари до 6.758 денари.

Кјара Каркано Кјара Каркано

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18577 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?