Ирина Шајк, Џиџи и Бела Хадид, Каја... На впечатливата ревија на Moschino
Почетна » Новости » Мода » Ирина Шајк, Џиџи и Бела Хадид, Каја... На впечатливата ревија на Moschino

Ирина Шајк, Џиџи и Бела Хадид, Каја... На впечатливата ревија на Moschino

Славни модели дефилираа на вчерашната ревија на Moschino, која се одржа во рамките на Миланската модна недела.

Ирина Шајк, сестрите Џиџи и Бела Хадид и Каја Гербер доминираа на пистата на која се презентираа моделите од колекцијата есен/зима 2020-2021 на луксузниот италијански моден бренд.

Дизајнерот Џереми Скот црпел инспирација од Француската револуција и кралицата Марија Антоанета. Името на колекцијата „Let them eat Moschino“ е инспирирано од нејзината прочуена фраза „Ако народот нема леб, нека јаде колачи“ (Let them eat brioche).

Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino

Видео

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3602 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?