Ирина Шајк шармантна убавица за „Оскар де ла Рента“
Почетна » Новости » Мода » Ирина Шајк шармантна убавица за „Оскар де ла Рента“

Ирина Шајк шармантна убавица за „Оскар де ла Рента“

Ирина Шајк е ѕвезда во новата фотосесија на „Оскар де ла Рента“. Славната Русинка ги презентираше креациите од колекцијата pre-fall 2021 заедно со Су Џу Парк.

За создавањето на новите модели, креативните директори Лаура Ким и Фернандо Гарсија се инспирирале од колекциите од архивата на модната куќа низ годините.

Од волуменозен зелен фустан, до шик летен стајлинг со сламена шапка... погледнете како изгледаше Шајк за фотосесијата:

Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11061 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.