Ирина Шајк убавица на ревијата на Версаче за новата колекција инспирирана од подводниот свет
Почетна » Новости » Мода » Ирина Шајк убавица на ревијата на Версаче за новата колекција инспирирана од подводниот свет

Ирина Шајк убавица на ревијата на Версаче за новата колекција инспирирана од подводниот свет

Версаче одржа ревија во рамките на Миланската недела на модата. На модното шоу беше презентирана колекцијата пролет/лето 2021 на реномираната модна куќа.

Донатела Версаче се инспирираше од подводниот свет, од прекрасните корални гребени, морски ѕвезди и школки при создавањето на колекцијата, а за тема на ревијата го избра изгубениот град Атлантида.

Ѕвезда на шоуто беше Ирина Шајк, која дефилираше во две креации од колекцијата „Under the Sea“.

Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк

Модното шоу се одржа без публика, само во присуство на вработените во модната куќа. Погледнете дел од креациите од колекцијата:

Версаче Версаче
Версаче Версаче
Версаче Версаче
Версаче Версаче
Версаче Версаче
Версаче Версаче
Версаче Версаче
Версаче Версаче
Версаче Версаче
Версаче Версаче
Версаче Версаче
Версаче Версаче
Версаче Версаче
Версаче Версаче

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9566 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.