Ирина Шајк во црн комплет од H&M на забавата на Harper’s Bazaar
Почетна » Новости » Мода » Ирина Шајк во црн комплет од H&M на забавата на Harper’s Bazaar

Ирина Шајк во црн комплет од H&M на забавата на Harper’s Bazaar

За големата забава „ICONS By Carine Rotifeld“, Ирина Шајк пронајде идеална комбинација од H&M.

Ирина Шајк Ирина Шајк

Популарната Русинка беше облечена во кадифен комплет од црна блуза со карнери и кратко здолниште, кои се дел од најновата еко колекција на шведскиот бренд којашто ќе биде пуштена во продажба на 26 септември. Комплетот од рециклиран полиестер ќе чини нешто помалку од 190 долари.

Шајк дозволи списанието „People“ да документира како течеа нејзините подготовки за свеченоста на Harper’s Bazaar.

„Ми се допаѓа што H&M се грижи за Мајката Земја и продолжува да биде ‘зелен’ со одржлива мода“ – изјавила таа за посветеноста на брендот да креира еко колекции.

Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5355 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“