Зухаир Мурад со блескава колекција венчаници инспирирана од дијамантот
Почетна » Новости » Мода » Зухаир Мурад со блескава колекција венчаници инспирирана од дијамантот

Зухаир Мурад со блескава колекција венчаници инспирирана од дијамантот

Зухаир Мурад ја интензивира свадбената магија со венчаници кои е невозможно да не ви го задржат погледот.

Либанскиот дизајнер ја претстави колекцијата невестински фустани есен/зима 2022 и наиде на одушевување.

Во однос на инспирацијата за фустаните, од брендот појаснуваат: „Безвременскиот дијамант, кој им е драг на женските срца и кој освојува со својот сјај, го инспирираше Зухаир Мурад да дизајнира колекција современи и живописни невестински фустани, кои блескаат со илјадници светла.“

Силуетите тип „принцеза“ доминираат во колекцијата, но има и неколку модели во „сирена“ стил, кои со специјални додатоци се трансформираат во волуменозни креации.

Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад

Видео

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 75%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 4036 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.