За смели дами: Сексапилни вечерни фустани од Berta
Почетна » Новости » Мода » За смели дами: Сексапилни вечерни фустани од Berta

За смели дами: Сексапилни вечерни фустани од Berta

Дизајнерката Берта Балилти умее да го истакне женскиот сексапил преку своите креации.

Со најновата колекција вечерни фустани, од ателјето на модната куќа Berta се стремат да ги привлечат дамите кои не се плашат да блеснат на важните свечености.

„Колекцијата 2019 ја рефлектира сензуалната, храбра и бестрашна жена. Жената зад фустанот се чувствува прекрасно во својата кожа, копнее по тоа чувство на луксуз и поседува самодоверба во својот препознатлив стил. Инспирацијата лежи зад мистеријата за оваа недопирлива жена“ – стои во описот на колекцијата.

Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8509 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.