За смели дами: Сексапилни вечерни фустани од Berta
Почетна » Новости » Мода » За смели дами: Сексапилни вечерни фустани од Berta

За смели дами: Сексапилни вечерни фустани од Berta

Дизајнерката Берта Балилти умее да го истакне женскиот сексапил преку своите креации.

Со најновата колекција вечерни фустани, од ателјето на модната куќа Berta се стремат да ги привлечат дамите кои не се плашат да блеснат на важните свечености.

„Колекцијата 2019 ја рефлектира сензуалната, храбра и бестрашна жена. Жената зад фустанот се чувствува прекрасно во својата кожа, копнее по тоа чувство на луксуз и поседува самодоверба во својот препознатлив стил. Инспирацијата лежи зад мистеријата за оваа недопирлива жена“ – стои во описот на колекцијата.

Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta Berta

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20106 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?