За модерни семејства: Колоритна колекција на Долче и Габана за мајки, татковци и деца
Почетна » Новости » Мода » За модерни семејства: Колоритна колекција на Долче и Габана за мајки, татковци и деца

За модерни семејства: Колоритна колекција на Долче и Габана за мајки, татковци и деца

Доменико Долче и Стефано Габана продолжуваат да го ставаат семејството во фокусот на своите колекции. Славното дизајнерско дуо создаде колоритна колекција за сезоната есен/зима 2017-18, во која се вклучени складни модели за мажи и жени и за нивните малечки.

Колекцијата „New Renaissance“ ги вклучува познатите шари и елементи на брендот како цветни и животински дезени и тантела.

Погледнете ги моделите скроени за мајки и татковци, како и за нивните принцези и принцови:

Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8545 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.