За мајки, татковци, принцези и принцови: Новата „Mini Me“ колекција на Долче и Габана освојува
Почетна » Новости » Мода » За мајки, татковци, принцези и принцови: Новата „Mini Me“ колекција на Долче и Габана освојува

За мајки, татковци, принцези и принцови: Новата „Mini Me“ колекција на Долче и Габана освојува

Семејството застана во фокусот на новата колекција „Mini Me“ на Доменико Долче и Стефано Габана. Незапирливото дизајнерско дуо креираше модели за мајки, татковци, принцези и принцови која ќе ве освои со колоритноста и разиграноста.

Од секојдневни модни комбинации, до впечатливи модели за свечени настани... Колекцијата за сезоната пролет/лето 2019 има за секого по нешто.

Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8545 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.