Запознајте ја Карин – весела блогерка од Амстердам со колоритен дамски стил
Почетна » Новости » Мода » Запознајте ја Карин – весела блогерка од Амстердам со колоритен дамски стил

Запознајте ја Карин – весела блогерка од Амстердам со колоритен дамски стил

Карин е холандска блогерка која привлекува погледи со својот игрив и колоритен ретро стил.

Љубителката на дамски комбинации од Амстердам тврди дека не верува во модните правила и дека носи само облека во која се чувствува убаво и комфорно.

Карин поседува стотици колоритни здолништа и волуменозни фустани и вели дека кога би можела да истрча маратон, би го истрчала на високи потпетици.

„Мојата љубов кон тулот не треба да ве изненадува. Кога навистина не знам што да облечам, фаќам шарено здолниште од тул и го комбинирам со едноставна блуза и штикли. Инстантно се чувствувам како милион долари“ – пишува Карин.

Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин Карин

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11058 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.