Занесна елеганција и гламур во новата колекција од косовската дизајнерка Фјола Нила
Почетна » Новости » Мода » Занесна елеганција и гламур во новата колекција од косовската дизајнерка Фјола Нила

Занесна елеганција и гламур во новата колекција од косовската дизајнерка Фјола Нила

Косовската дизајнерка Фјола Нила освојува со нова колекција свечени фустани која ја претстави со бајковита фотосесија.

Рачно изработените креации во луксузни бои, кои потсетуваат на рубин и смарагд, и нежни розови, бежови и сиви нијанси, накитени со блескави кристали и пердуви ги маѓепсуваат припадничките на понежниот пол.

Погледнете ги фустаните кои заслужуваат место на црвениот тепих на свечените манифестации:

Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации Фјола Нила креации

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6785 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.