Женственоста на максимум: Софистицирани фустани од Marchesa
Почетна » Новости » Мода » Женственоста на максимум: Софистицирани фустани од Marchesa

Женственоста на максимум: Софистицирани фустани од Marchesa

Marchesa привлекува со своја верзија на едноставноста. Популарниот бренд, предводен од Џорџина Чапман, ја презентира колекцијата пролет/лето 2021.

Оптимистичките креации со живи бои, 3Д цветни апликации, женствени карнери и богати декорации би ја завеле секоја дама на која ѝ претстои свечен настан.

Моделот Хана Донкер имаше чест да ги носи занесно убавите фустани.

Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa Колекција на Marchesa

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9808 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.