Женствена елеганција: Војвотката Кетрин во цветен фустан се забавуваше со дечиња во градина
Почетна » Новости » Мода » Женствена елеганција: Војвотката Кетрин во цветен фустан се забавуваше со дечиња во градина

Женствена елеганција: Војвотката Кетрин во цветен фустан се забавуваше со дечиња во градина

Војвотката Кетрин со задоволство присуствуваше на отворањето на градина „Back to Nature“, која ги поттикнува децата да поминуваат што повеќе време надвор во природа.

37-годишната припадничка на британското кралско семејство пленеше во цветен фустан со долги ракави од Емилија Викстед.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Кетрин се забавуваше со дечињата кои си играа во градината и се возеше со дел од нив во приколка на трактор.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Со настанот во Вокен, Англија, се акцентира дека престојот во природа го збогатува раниот развој кај децата.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6430 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.