Женствена елеганција: Војвотката Кетрин во цветен фустан се забавуваше со дечиња во градина
Почетна » Новости » Мода » Женствена елеганција: Војвотката Кетрин во цветен фустан се забавуваше со дечиња во градина

Женствена елеганција: Војвотката Кетрин во цветен фустан се забавуваше со дечиња во градина

Војвотката Кетрин со задоволство присуствуваше на отворањето на градина „Back to Nature“, која ги поттикнува децата да поминуваат што повеќе време надвор во природа.

37-годишната припадничка на британското кралско семејство пленеше во цветен фустан со долги ракави од Емилија Викстед.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Кетрин се забавуваше со дечињата кои си играа во градината и се возеше со дел од нив во приколка на трактор.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Со настанот во Вокен, Англија, се акцентира дека престојот во природа го збогатува раниот развој кај децата.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4128 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?