Жежок летен тренд: Шармантни цветни парчиња за разиграно лето
Почетна » Новости » Мода » Жежок летен тренд: Шармантни цветни парчиња за разиграно лето

Жежок летен тренд: Шармантни цветни парчиња за разиграно лето

Цветниот дезен е тотално очекуван, но вечно привлечен тренд. Врвните модни куќи континуирано го оживуваат на сцената во различни варијации, за да не дозволат да изгуби од популарноста.

Романтични, женствени, разиграни... Од егзотични цветови типични за тропските предели или нивни апстрактни верзии, до ситни цветчиња во винтиџ стил, флоралните принтови се актуелни во сите форми, бои и големини.

Со тоа што хипнотизирачки привлекуваат и задржуваат погледи, цветните принтови се одлични за акцентирање на омилените делови од телото, а наједноставен начин да ги инкорпорирате во стајлинзите е преку аксесоарите.

Препуштете му се на шармот на цветните принтови да ве води до склопување на неодоливи комбинации. А еве предлози од кои можете да започнете:

FashionGroupФустан Guess (-40%) FashionGroupФустан Guess (-40%) FashionGroupФустан Guess (-30%) FashionGroupФустан Guess (-40%) FashionGroupФустан Mango FashionGroupКомплет Guess (-41%) FashionGroupКостим за капење women'secret (-40%) FashionGroupКостим за капење women'secret (-40%) FashionGroupФустан Scotch&Soda(-39%) FashionGroupКомбинезон Desigual (-41%)

Многу повеќе цветни идеи можете да најдете на онлајн продавницата на FashionGroup.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 5079 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.