Есенски нијанси: Војвотката Кетрин во бордо-зелена комбинација во Лондон
Почетна » Новости » Мода » Есенски нијанси: Војвотката Кетрин во бордо-зелена комбинација во Лондон

Есенски нијанси: Војвотката Кетрин во бордо-зелена комбинација во Лондон

Војвотката Кетрин го посети Природонаучниот музеј во Лондон. 37-годишната припадничка на британското кралско семејство избра есенски стајлинг.

Блузата во бордо нијанса е од брендот Warehouse, маслинесто-зелените панталони се од Jigsaw и чинат речиси 100 евра, а чантичката е дело на Chanel.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Кетрин и Вилијам деновиве се подготвуваат за официјалната турнеја низ Пакистан, која е закажана за крајот на месецов.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19989 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?