Елизабета Ѓоргиевска отмена дама покрај претседателот Пендаровски за официјалната посета на Полска
Почетна » Новости » Мода » Елизабета Ѓоргиевска отмена дама покрај претседателот Пендаровски за официјалната посета на Полска

Елизабета Ѓоргиевска отмена дама покрај претседателот Пендаровски за официјалната посета на Полска

Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска моментално се во официјална посета на Полска.

56-годишниот македонски Претседател и 47-годишната Прва дама со високи државни и воени почести беа дочекани во Варшава, од страна на полскиот претседател Анджеј Дуда и неговата сопруга Агата.

Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во посета на Полска Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во посета на Полска Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во посета на Полска Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во посета на Полска Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во посета на Полска

За оваа пригода, Елизабета изгледаше отмено во палто во циклама нијанса.

Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во посета на Полска Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во посета на Полска Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во посета на Полска Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во посета на Полска Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во посета на Полска Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во посета на Полска

По средбата на претседателот Пендаровски со претседателот Дуда, делегациите на двете држави одржаа пленарен состанок на кој се потврдија искрените пријателските односи и политички дијалог.

Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во посета на Полска Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во посета на Полска

ВИДЕО

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8695 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.