Елеганција и префинетост: Свечени фустани од Rosa Clara
Почетна » Новости » Мода » Елеганција и префинетост: Свечени фустани од Rosa Clara

Елеганција и префинетост: Свечени фустани од Rosa Clara

Rosa Clara нуди вечерни фустани со кои нема никогаш да погрешите. Барселонскиот бренд во колекцијата 2018 синтетизира елеганција, софистицираност и женственост.

„Годинава сакавме да дизајнираме екстензивна колекција, имајќи ги предвид сите типови на настани на кои би присуствувале во текот на годината, независно дали е забава со дрес-код, коктел, гала вечера, крштевска, свадба...“ - велат од ателјето.

Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara Колекција на Rosa Clara

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3869 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?