Елегантни први дами: Меланија Трамп и Брижит Макрон на средба во Париз
Почетна » Новости » Мода » Елегантни први дами: Меланија Трамп и Брижит Макрон на средба во Париз

Елегантни први дами: Меланија Трамп и Брижит Макрон на средба во Париз

Меланија и Доналд Трамп беа во официјална посета на Франција за да бидат дел од одбележувањето на стогодишнината од крајот на Правата светска војна.

Славниот пар беше поканет на ручек во Елисејската палата со Емануел и Брижит Макрон.

Трамп и Макрон

48-годишната прва дама на САД изгледаше префинето во темен комплет од Ботега Венета и црни салонки од Кристијан Лобутин. Црните ракавици и модерната интерпретација на француската пунџа беа силни компоненти во стајлингот на Меланија.

Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон

65-годишната француска прва дама беше облечена во сини креации од нејзиниот омилен бренд – Луј Витон.

Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон

Додека со Доналд заминуваше од Белата куќа, Меланија изгледаше шик во кариран мантил од Барбери и чизми од Кристијан Лобутин.

Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18596 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?