Елегантна и насмеана: Војвотката Кетрин шармираше во фустан со точкест принт
Почетна » Новости » Мода » Елегантна и насмеана: Војвотката Кетрин шармираше во фустан со точкест принт

Елегантна и насмеана: Војвотката Кетрин шармираше во фустан со точкест принт

Војвотката Кетрин одушеви со уште еден стилски погодок.

На лансирањето на дигитална платформа, 38-годишната сопруга на принцот Вилијам се појави во црно-бел фустан со точкест принт од дизајнерката Емилија Викстед.

Својот моден избор, британската војвотка го надополни со еспадрили на плута.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

„Tiny Happy People“ е нова едукативна програма која ќе им помогне на новите родители во развивањето на јазичните и комуникациските вештини на децата на возраст до 4 години.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6375 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.