Екстравагантна и еклектична: Модата на балот МЕТ 2019
Почетна » Новости » Мода » Екстравагантна и еклектична: Модата на балот МЕТ 2019

Екстравагантна и еклектична: Модата на балот МЕТ 2019

Годинешниот бал МЕТ недискутабилно беше најзабавната и најексцентричната модна парада организирана од Ана Винтур, главната уредничка на „Вог“.

Пред музејот на уметноста „Метрополитен“ дефилираа бројни славни личности кои на различни начини ја интерпретираа темата „Camp: Notes on Fashion“. Станува збор за тема инспирирана од есејот „Notes on Camp“ на Сузан Сонтаг од 1964 година, а чија цел беше да ги поттикне гостите да експериментираат со екстраваганција, површност, ексцентричност и многу пердуви.

Прошетајте со поглед низ откачените стајлинзи на присутните:

Балот МЕТ

Џенифер Лопез во Versace

Балот МЕТ Балот МЕТ Балот МЕТ

Кендал Џенер во Versace

Балот МЕТ

Кајли Џенер во Versace со Травис Скот

Балот МЕТ

Ким Кардашијан во Thierry Mugler

Балот МЕТ Балот МЕТ

Емили Ратајковски во Dundas

Балот МЕТ

Џиџи Хадид во Michael Kors

Балот МЕТ

Бела Хадид во Moschino

Балот МЕТ

Кара Делевин во Dior

Балот МЕТ

Лејди Гага во Brandon Maxwell

Балот МЕТ

Сиара во Dundas

Балот МЕТ

Жизел Бундшен во Dior

Балот МЕТ

Зендаја

Балот МЕТ

Гвен Стефани

Балот МЕТ

Џанел Моне во Christian Siriano

Балот МЕТ

Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт

Балот МЕТ

Ирина Шајк во Burberry

Балот МЕТ

Пенелопе Круз во Chanel

Балот МЕТ

Кејти Холмс во Zac Posen со Џејми Фокс

Балот МЕТ Балот МЕТ

Ана Винтур во Armani и Chanel

Балот МЕТ

Серена Вилијамс и Алексис Оханијан

Балот МЕТ Балот МЕТ Балот МЕТ

Пријанка Чопра и Ник Џонас

Балот МЕТ

Софи Тарнер и Џо Џонас

Балот МЕТ

Рита Ора во Marc Jacobs

Балот МЕТ

Селин Дион во Oscar de la Renta

Балот МЕТ

Џема Чан во Tom Ford

Балот МЕТ

Хејли Болдвин Бибер во Alexander Wang

Балот МЕТ

Дакота Џонсон во Gucci

Балот МЕТ

Салма Хајек во Gucci

Балот МЕТ

Алиша Кис во Carolina Herrera

Балот МЕТ

Кети Пери во Moschino

Балот МЕТ

Ема Стоун во Louis Vuitton

Балот МЕТ

Гал Гадот во Givenchy

Балот МЕТ

Дуа Липа во Versace

Балот МЕТ

Кејт Мос во Marc Jacobs

Балот МЕТ

Дауцен Круз во Giambattista Valli

Балот МЕТ

Роузи Хантингтон-Вајтли

Балот МЕТ

Нина Добрев во Zac Posen

Балот МЕТ

Ел Фенинг во Miu Miu

Балот МЕТ

Џоан Смолс во Prabal Gurung

Балот МЕТ

Кендис Сванапул во Prabal Gurung

Балот МЕТ

Наоми Кембел во Valentino

Балот МЕТ

Талија

Балот МЕТ

Тејлор Хил во Ralph Lauren

Балот МЕТ

Езра Милер во Burberry

Балот МЕТ Балот МЕТ

Вини Харлоу

Балот МЕТ

Гвинет Палтроу во Chloe

Балот МЕТ

Деми Мур во Anthony Vaccarello

Балот МЕТ

Лили Колинс во Giambattista Valli

Балот МЕТ

Кристен Стјуарт во Chanel

Балот МЕТ

Зое Кравиц во Saint Laurent

Балот МЕТ

Холзи во Prabal Gurung

Балот МЕТ

Џаред Лето во Gucci

Балот МЕТ

Џулија Гарнер

Балот МЕТ

Џоан Колинс

Балот МЕТ

Донатела Версаче во Versace

Балот МЕТ

Дипика Падуконе во Zac Posen

Балот МЕТ

Крис Џенер во Tommy Hilfiger

Балот МЕТ

Лили Олдриџ

Балот МЕТ

Клои Грејс Морец

Балот МЕТ

Емили Блант во Michael Kors

Балот МЕТ

Лупита Нионго во Versace

Балот МЕТ

Алисија Викандер во Louis Vuitton

Балот МЕТ

Хејли Стејнфилд во Viktor & Rolf

Балот МЕТ

Лили-Роуз Деп во Chanel

Балот МЕТ

Били Портер во The Blonds

Балот МЕТ Балот МЕТ Балот МЕТ

Џордан Дан во Zac Posen

Балот МЕТ

Ешли Грем

Балот МЕТ

Стела Максвел во Moschino

Балот МЕТ

Сара Сампајо во August Getty

Балот МЕТ

Кејси Масгрејвс во Moschino

Балот МЕТ

Тифани Хадиш во Michael Kors

Балот МЕТ

Шон Мендес

Балот МЕТ

Ники Минаж во Prabal Gurung

Балот МЕТ

Хари Стајлс во Gucci

Балот МЕТ

Би Шафер

Балот МЕТ Балот МЕТ

Карли Клос во Gucci

Балот МЕТ

Карди Би во Thom Browne

Балот МЕТ Балот МЕТ

Алекса Чанг

Балот МЕТ

Серше Ронан во Gucci

Балот МЕТ

Мери-Кејт и Ешли Олсен

Балот МЕТ

Данај Гурира во Gabriela Hearst

Балот МЕТ

Констанс Ву

Балот МЕТ

Луси Бојнтон во Prada

Балот МЕТ

Минди Калинг во Moschino

Балот МЕТ

Трејси Елис Рос во Moschino

Балот МЕТ

Даен фон Фирстенберг

Балот МЕТ

Сара Полсон во Moschino

Балот МЕТ

Мајкл Ури во Christian Siriano

Балот МЕТ

Кики Лејн во Gucci

Балот МЕТ

Соланж Ноулс во Salvatore Ferragamo

Балот МЕТ

Ава Дјувернеј во Prada

Балот МЕТ

Рами Малек

Балот МЕТ

Рејчел Броснахан во Erdem

Балот МЕТ

Патрик Шварценегер

Балот МЕТ

Рајан Марфи

Балот МЕТ

Дарен Крис

Балот МЕТ

Томи и Ди Хилфигер

Балот МЕТ

Зои Салдана во Michael Kors

Балот МЕТ

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6739 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“