Екстравагантната колекција на Џамбатиста Вали за H&M, Кендал Џенер е ѕвезда во кампањата
Почетна » Новости » Мода » Екстравагантната колекција на Џамбатиста Вали за H&M, Кендал Џенер е ѕвезда во кампањата

Екстравагантната колекција на Џамбатиста Вали за H&M, Кендал Џенер е ѕвезда во кампањата

Џамбатиста Вали создаде екстравагантна колекција за H&M.

53-годишниот дизајнер, познат по ултра женствените силуети и креациите со тул, ја најави соработката со популарниот шведски бренд на хуманитарната гала amfAR во мај годинава, каде Кендал Џенер, Кијара Ферањи, Бјанка Брандолини, Крис Ли и H.E.R. носеа креации од колекцијата.

Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M

Кендал е и ѕвездата во кампањата.

Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M

Сите модели од „Giambattista Valli x H&M“ ќе започнат да се продаваат во продавниците низ целиот свет и онлајн на 7 ноември.

Погледнете дел од нив:

Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M

„H&M ми даде можност да ѝ ја пренесам на широка публика мојата визија за стил и моето славење на убавината. Целта е да ја раширам мојата љубов за убавината и да можам да бидам ден од ‘среќните моменти’ на сите, да помогнам при создавањето љубовни приказни низ целиот свет“ – изјави Вали за соработката со H&M.

„Поласкани сме што соработувавме со Џамбатиста Вали. Неспорно е дека тој е мајстор за висока мода со дарба за впечатливи силуети. Тоа што можеме да им ги понудиме на нашите клиенти стиловите со негов потпис е остварување на нашиот сон. Со нетрпение чекаме да ги видиме нивните реакции за оваа прекрасна колекција“ – велат од брендот.

Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M Giambattista Valli x H&M

Видео

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19791 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?