Донатела Версаче одлучи: Крај на користењето на природно крзно
Почетна » Новости » Мода » Донатела Версаче одлучи: Крај на користењето на природно крзно

Донатела Версаче одлучи: Крај на користењето на природно крзно

Версаче им се придружува на малата група реномирани модни брендови кои кажаа „НЕ“ на користењето на природно крзно.

Донатела Версаче

Донатела Версаче изјави дека повеќе не сака да се повредуваат животни поради мода. „Не сакам да убивам животни за да правам мода. Не е правилно“ - рече таа во интервју за 1843 Magazine.

Донатела Версаче

Во изминатиов период повеќе модни куќи се откажаа од употребата на животинско крзно – Гучи, Стела Мекартни, Мајкл Корс, Томи Хилфигер.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.