Деловен стајлинг: Војвотката Кетрин во палто во фуксија нијанса посети училиште во Лондон
Почетна » Новости » Мода » Деловен стајлинг: Војвотката Кетрин во палто во фуксија нијанса посети училиште во Лондон

Деловен стајлинг: Војвотката Кетрин во палто во фуксија нијанса посети училиште во Лондон

Војвотката Кетрин го посети училиштето „Nower Hill“ во Лондон и присуствуваше на предавање за влијанието на првите пет години кај децата врз целиот нивни живот.

„Беше одлично. Навистина интересно. Ова ми е вистинска страст. Да учам за мозокот на бебињата, за тоа како мозокот ни се развива нам возрасните и како детството влијае врз целиот живот на човекот“ – рекла Кетрин.

За оваа пригода, таа избра деловен стајлинг, кој вклучуваше класични црни панталони и ролка и палто во фуксија нијанса.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 74%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 5922 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.