Дамски шик: Zara најавува елегантна есен
Почетна » Новости » Мода » Дамски шик: Zara најавува елегантна есен

Дамски шик: Zara најавува елегантна есен

Додека температурите достигнуваат кулминација, Zara се фокусира на постудената модна сезона која ни претстои.

Популарниот шпански бренд ја објави кампањата за сезоната есен/зима 2019 во која ѕвезди се моделите Виторија Черети, Џулија Нобис, Ирина Кравченко, Лина Чанг, Адут Акеч и Каролин Волтер.

Кампања на Зара Кампања на Зара Кампања на Зара Кампања на Зара Кампања на Зара Кампања на Зара Кампања на Зара Кампања на Зара Кампања на Зара Кампања на Зара

Стивен Мејзел ги потпишува стилските фотографии.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?