Дамска елеганција: Меланија во Диор со Доналд Трамп на средба со кралицата Елизабета II
Почетна » Новости » Мода » Дамска елеганција: Меланија во Диор со Доналд Трамп на средба со кралицата Елизабета II

Дамска елеганција: Меланија во Диор со Доналд Трамп на средба со кралицата Елизабета II

Британската турнеја на Доналд и Меланија Трамп кулминираше со средбата со кралицата Елизабета II. Дипломатската средба се одржа во замокот Виндзор.

Првата дама на САД се одлучи за стајлинг кој зрачеше со современа класика. Неутралниот комплет е со потпис на модната куќа Кристијан Диор додека чевлите се дело на нејзиниот омилен дизајнер за обувки, Кристијан Лобутин.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Во меѓувреме, низ Лондон се актуелни протести против Трамп и неговата политика.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18596 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?