Дама во црвено: Кралицата Летиција елегантна во фустан на преклоп во Севиља
Почетна » Новости » Мода » Дама во црвено: Кралицата Летиција елегантна во фустан на преклоп во Севиља

Дама во црвено: Кралицата Летиција елегантна во фустан на преклоп во Севиља

Кралот Фелипе и кралицата Летиција беа специјални гости на церемонијата по повод Денот на шпанските вооружени сили.

На парадата во Севиља, 46-годишната кралица се појави во црвено, со што на одреден начин му оддаде почит на својата татковина. Фустанот го носи потписот на шпанскиот бренд Черубина и чини 280 евра. Во стајлингот на Летиција беа вклучени и чевли од Фелипе Варела и плик чанта од Магрит.

Кралот Фелипе и кралицата Летиција Кралот Фелипе и кралицата Летиција Кралот Фелипе и кралицата Летиција Кралот Фелипе и кралицата Летиција Кралот Фелипе и кралицата Летиција Кралот Фелипе и кралицата Летиција Кралот Фелипе и кралицата Летиција Кралот Фелипе и кралицата Летиција Кралот Фелипе и кралицата Летиција Кралот Фелипе и кралицата Летиција Кралот Фелипе и кралицата Летиција Кралот Фелипе и кралицата Летиција Кралот Фелипе и кралицата Летиција Кралот Фелипе и кралицата Летиција Кралот Фелипе и кралицата Летиција Кралот Фелипе и кралицата Летиција Кралот Фелипе и кралицата Летиција Кралот Фелипе и кралицата Летиција

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9658 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?