Дама во црвено: Кралицата Летиција во еднобојно деловно издание
Почетна » Новости » Мода » Дама во црвено: Кралицата Летиција во еднобојно деловно издание

Дама во црвено: Кралицата Летиција во еднобојно деловно издание

Кралицата Летиција присуствуваше на доделувањето на наградите на Фондацијата „Princesa de Girona“.

46-годишната припадничка на шпанското кралско семејство се истакна во деловно издание во културниот комплекс „Сан Франциско“ во Касерес, Шпанија. Еднобојниот стајлинг вклучуваше црвен костум од Роберто Торета и обувки од Варела.

Кралицата Летиција Кралицата Летиција

Наградите им беа доделени на млади претприемачи кои реализирале проекти коишто поттикнуваат интеграција на маргинализирани групи или на групи кои се во ризик од ексклузија.

Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19924 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?