Годините не ѝ можат ништо: Хелен Мирен на 75 години изгледа феноменално во креација од Долче и Габана
Почетна » Новости » Мода » Годините не ѝ можат ништо: Хелен Мирен на 75 години изгледа феноменално во креација од Долче и Габана

Годините не ѝ можат ништо: Хелен Мирен на 75 години изгледа феноменално во креација од Долче и Габана

Каде и да се појави, Хелен Мирен изгледа елегантно и софистицирано.

75-годишната актерка покажа дека може да се чекори со стил и во осмата деценија од животот на галата во Монако, организирана од принцот Алберт и принцезата Шарлин.

На настанот, на кој беше придружувана од сопругот Тејлор Хекфорд, Мирен носеше зелена креација од Долче и Габана и маска во истата боја.

Хелен Мирен Хелен Мирен Хелен Мирен Хелен Мирен Хелен Мирен

Хелен и Тејлор се во брак од 1997 година.

Хелен Мирен Хелен Мирен Хелен Мирен Хелен Мирен Хелен Мирен

Хелен беше фотографирана со дел од гостите пред хеликоптер непосредно пред настанот.

Хелен Мирен Хелен Мирен

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9808 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.