Гламур на црвениот тепих: Модата на отворањето на Филмскиот фестивал во Венеција
Почетна » Новости » Мода » Гламур на црвениот тепих: Модата на отворањето на Филмскиот фестивал во Венеција

Гламур на црвениот тепих: Модата на отворањето на Филмскиот фестивал во Венеција

Премиерата на филмот „La Vérité“ (The Truth) го одбележа почетокот на 76-тото издание на Филмскиот фестивал во Венеција.

Ѕвезди од повеќе страни од светот отпатуваа во Италија за да присуствуваат на свеченото отворање.

Погледнете како изгледаа славните гостинки синоќа и оценете го нивниот стил:

Марта Хант во Alberta Ferretti
Марта Хант во Alberta Ferretti

Елза Хоск во Etro
Елза Хоск во Etro

Кендис Сванапул во Etro
Кендис Сванапул во Etro

Џулиет Бинош во Armani
Џулиет Бинош во Armani

Кити Спенсер
Кити Спенсер

Софија Ричи во Twinset
Софија Ричи во Twinset

Изабели Фонтана во Alberta Ferretti
Изабели Фонтана во Alberta Ferretti

Габриел Кунесил
Габриел Кунесил

Алесандра Мастронарди во Armani
Алесандра Мастронарди во Armani

Џасмин Сандерс во Twinset
Џасмин Сандерс во Twinset

Барбара Палвин во Armani
Барбара Палвин во Armani

Хенд Сабри во Etro
Хенд Сабри во Etro

Изабела Ферари во Etro
Изабела Ферари во Etro

Катрин Денев во Jean Paul Gaultier
Катрин Денев во Jean Paul Gaultier

Катерина Греам
Катерина Греам

Елеонора Каризи
Елеонора Каризи

Мел Би
Мел Би

Вера Аривабене
Вера Аривабене

Никол Ворн
Никол Ворн

Стефанија Рока
Стефанија Рока

Сандра Мило
Сандра Мило

Иман во ValentinoИман во Valentino

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 65%
  • 35%
Се испраќа...

(Вкупно: 7181 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“