Гламур и раскош во изобилство: Најновата колекција висока мода од Зухаир Мурад
Почетна » Новости » Мода » Гламур и раскош во изобилство: Најновата колекција висока мода од Зухаир Мурад

Гламур и раскош во изобилство: Најновата колекција висока мода од Зухаир Мурад

Зухаир Мурад очигледно не си наметнувал рестрикции кога станува збор за гламурот и раскошот додека ја креирал колекцијата висока мода пролет/лето 2021.

Инспирирајќи се од дрвото кедар, кое е застапено во неговиот роден Либан, популарниот дизајнер тежнее да ја прикаже силната страна на жените и нивната издржливост.

„Женственоста толку многу често е славена со цветни дезени, што забораваме дека жените исто така можат да бидат силни и истрајни. За сезоната лето 2021, Зухаир Мурад изненадува со извонредна колекција висока мода инспирирана од Кедарот“ – појаснуваат од брендот.

Иако вообичаено Мурад ги прикажува своите колекции на Париската модна недела, поради пандемијата, и оваа колекција беше презентирана со фотосесија.

Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6788 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.