Гламур и празнична магија во новата модна кампања на Тарик Едиз
Почетна » Новости » Мода » Гламур и празнична магија во новата модна кампања на Тарик Едиз

Гламур и празнична магија во новата модна кампања на Тарик Едиз

„Постои нешто магично во празничната сезона“ – вели Тарик Едиз, турскиот дизајнер кој ја знае тајната состојка за создавање на совршените модни креации кои би ја одушевиле секоја дама.

Гламурозни црвени и златни креации се ставени во фокусот на празничната зимска кампања на талентираниот креатор. Погледнете ги фотографиите и видеото:

Тарик Едиз Тарик Едиз Тарик Едиз Тарик Едиз Тарик Едиз Тарик Едиз Тарик Едиз Тарик Едиз

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19921 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?