Гламур и кога нема црвен тепих: Маја Андоновска со ефектен костум на „Браќа Манаки“ во Битола
Почетна » Новости » Мода » Гламур и кога нема црвен тепих: Маја Андоновска со ефектен костум на „Браќа Манаки“ во Битола

Гламур и кога нема црвен тепих: Маја Андоновска со ефектен костум на „Браќа Манаки“ во Битола

Маја Андоновска Илијевски со стил ја водеше церемонијата по повод одбележувањето на 41-вото издание на Интернационалниот фестивал „Браќа Манаки“.

Истакнатата актерка и директорка на Центарот за култура во Битола ја отвори свеченоста во Пациото на Музејот на Битола со зборовите: „Ајде вечерва да погледнеме подалеку, да бидеме мудри, да бидеме инвентивни и да го преминеме видливиот ѕид. Ајде смело да му погледнеме на непознатото в очи.“

Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска

Облечена во гламурозен костум со реси, Андоновска им оддаваше чест на наградените и почесните гости.

Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска

Поради пандемијата со КОВИД-19, „Браќа Манаки“ годинава остана без филмска програма и беше одбележан со настан со ограничена публика.

Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9808 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.