Гламур и елеганција во Париз: Новата колекција висока мода на Ралф и Русо
Почетна » Новости » Мода » Гламур и елеганција во Париз: Новата колекција висока мода на Ралф и Русо

Гламур и елеганција во Париз: Новата колекција висока мода на Ралф и Русо

Тамара Ралф и Мајкл Русо прославија една деценија од основањето на нивниот заеднички бренд Ralph & Russo.

Дизајнерското дуо ја претстави најновата колекција висока мода со ревија во Париз.

Пастелни нијанси, пердуви, свила, блескави кристали и мониста... Колекцијата пролет/лето 2020 на познатата модна куќа изобилува со креации кои зрачат со гламур, елеганција и женственост.

Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо Ралф и Русо

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19954 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?