Гламурозна колекција на косовски моден бренд, чија фотосесија беше снимена во пустина во Дубаи
Почетна » Новости » Мода » Гламурозна колекција на косовски моден бренд, чија фотосесија беше снимена во пустина во Дубаи

Гламурозна колекција на косовски моден бренд, чија фотосесија беше снимена во пустина во Дубаи

Косовскиот бренд Albina Dyla мами сè повеќе модни зависнички со своите луксузни рачно изработени креации. Основан во 2014 година, брендот создава вечерни, свадбени и матурски фустани и комбинезони кои привлекуваат бројни комплименти.

„Жените кои носат креации од Albina Dyla се чувствуваат како кралици и го заробуваат вниманието на секого“ – пишуваат од брендот.

Најновата колекција, наречена „DÈSERTE“, изобилува со гламур, а фотосесијата за неа беше снимена во пустина во Дубаи.

Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla Albina Dyla

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3628 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?